Wednesday, May 24, 2017

Minimize

nchsaalogo.gifnchsaaShield.gif

  

Girls 4A

Minimize

               NC State Cross Country Championships 2004 - 11/6/04               
                                 Tanglewood Park                                 
 
Event 8  Girls 5k Run CC 4A Girls
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Nadolski, Lindsey         12 Chapel Hill           19:17.73    1             
  2 Cozzarelli, Andie          9 Apex                  19:19.12    2             
  3 Fike, Callan              10 Athens Drive          19:29.21                  
  4 Bowen, Courtney           10 Mount Tabor           19:36.11    3             
  5 Wilke, Alissa             12 Providence            19:38.31    4             
  6 Norris, Ashley            12 Watauga               19:45.51    5             
  7 Robinson, Ashley          12 McDowell              19:46.91                  
  8 Johnson, Caroline         12 Providence            19:51.24    6             
  9 Medders, Morgan           12 Enloe                 19:57.15    7             
 10 Samuel, Ashley            11 RJ Reynolds           19:57.44    8             
 11 Giglio, Caila             12 Broughton             20:05.13    9             
 12 Flynn, Anna Mae           12 Watauga               20:05.65   10             
 13 Todd, Autumn               9 Providence            20:12.30   11             
 14 Gillespie, Anna            9 Northwest Guilford    20:18.81   12             
 15 Rogers, Lucy              12 Enloe                 20:19.22   13             
 16 Rowlan, April             12 Providence            20:19.63   14             
 17 Johnson, Becky            10 Chapel Hill           20:21.89   15             
 18 Briggs, Karoline          11 Athens Drive          20:23.52                  
 19 Orders, Hannah             9 Hopewell              20:26.30                  
 20 Rice, Rachel              11 Broughton             20:28.02   16             
 21 Strupe, MK                12 Mount Tabor           20:32.89   17             
 22 Dunphy, Audrey            11 Chapel Hill           20:33.85   18             
 23 Stark, Madison             9 Chapel Hill           20:36.16   19             
 24 Wells, Lauren             10 South Mecklenburg     20:37.44   20             
 25 McNamara, Danielle        12 Providence            20:37.71   21             
 26 Ra, Jessica               12 Broughton             20:42.08   22             
 27 Howerton, Brooke           9 Northwest Guilford    20:43.03   23             
 28 Finch, Mary George        10 Broughton             20:43.67   24             
 29 Cullen, Danielle          12 Watauga               20:44.09   25             
 30 Chu, Lauren               12 Pinecrest             20:44.48   26             
 31 Bunch, Natalie            11 Chapel Hill           20:44.77   27             
 32 Stewart, Alyssa           12 Jordan                20:52.32                  
 33 May, Meghan               12 Providence            20:54.55   28             
 34 Cassels, Lindsay          11 RJ Reynolds           20:55.11   29             
 35 Jones, Mary Ruth          12 Mount Tabor           20:56.27   30             
 36 Booth, Kaley              10 Broughton             21:00.05   31             
 37 Edwards, Jinnie           11 South Mecklenburg     21:03.26   32             
 38 Fields, Katie             11 Pinecrest             21:03.66   33             
 39 Fields, Ann               11 Pinecrest             21:05.72   34             
 40 Stout, Ramey               9 South Mecklenburg     21:05.93   35             
 41 Hethrington, Becky         9 Providence            21:08.09   36             
 42 Stocksdale, Liz            9 West Forsyth          21:09.48                  
 43 Ferri, Alyssa             11 Apex                  21:10.01   37             
 44 Bricca, Kelly             12 Apex                  21:13.38   38             
 45 McClain, Tiffany          12 Rocky Mount           21:14.77                  
 46 Truesdale, Christine       9 Green Hope            21:15.24   39             
 47 Honeycutt, Emily          10 Terry Sanford         21:16.02   40             
 48 Smith, Brittany           10 Green Hope            21:16.41   41             
 49 Jordan, Sherrika          11 Harding               21:16.68                  
 50 Lewis, Caroline           11 Myers Park            21:17.04   42             
 51 Gallant, Katie            10 Northwest Guilford    21:17.60   43             
 52 Johnson, Brittany         11 Green Hope            21:18.05   44             
 53 Brooks, Hollie            12 Scotland Co.          21:18.64   45             
 54 Superak, Hillary          12 Chapel Hill           21:19.07   46             
 55 Foster, Allison           11 Hoggard               21:21.13                  
 56 White, Lauren             10 North Mecklenburg     21:23.24                  
 57 Jacobs, Olivia             9 South Rowan           21:24.65                  
 58 Sparrow, Jamie            12 Northwest Guilford    21:27.40   47             
 59 Folwell, Anna              9 RJ Reynolds           21:28.49   48             
 60 Williams, Emily           12 West Forsyth          21:29.08                  
 61 Olert, Katie              11 Myers Park            21:35.40   49             
 62 McIlwain, Kenzie          12 Mount Tabor           21:36.09   50             
 63 Miller, Alley             10 Apex                  21:37.30   51             
 64 Cook, Anna                10 Mount Tabor           21:37.78   52             
 65 Ford, Rebecca              9 South Mecklenburg     21:40.75   53             
 66 Perrino, Laura            12 RJ Reynolds           21:43.33   54             
 67 Brown, Allison             9 Green Hope            21:47.39   55             
 68 Weinel, Kelly             12 Sanderson             21:51.69                  
 69 Gilbert, Taylor            9 Terry Sanford         21:52.24   56             
 70 Stokes, Carrie             9 Mount Tabor           21:55.78   57             
 71 Speicher, Whitney         12 South View            21:57.52   58             
 72 Saunders, Caroline        11 Myers Park            21:57.77   59             
 73 Morin, Emily              12 Apex                  21:58.03   60             
 74 Levie, Kelly              11 Myers Park            21:58.45   61             
 75 Murr, Ashley              12 Enloe                 21:58.79   62             
 76 Abbott, Morgan             9 Broughton             21:59.79   63             
 77 Currin, Elizabeth         10 Broughton             22:01.82   64             
 78 Peeler, Bekah             12 Davie County          22:02.63                  
 79 McArdle, Caitlin           9 Pinecrest             22:04.31   65             
 80 McKinney, Amanda          10 Pinecrest             22:05.70   66             
 81 Phillips, Chelsea         11 Northwest Guilford    22:05.93   67             
 82 Collins, Kassie           11 Myers Park            22:07.06   68             
 83 Ploeger, Suzanne          11 Terry Sanford         22:09.40   69             
 84 McDermott, Jill           11 Mount Tabor           22:12.62   70             
 85 Groves, Ashley            11 Northwest Guilford    22:14.99   71             
 86 Larson, Brittany          12 Northwest Guilford    22:15.35   72             
 87 Bellis, Jennifer          12 Enloe                 22:15.80   73             
 88 Holman, Landis            11 Hoggard               22:17.34                  
 89 Rutz, Mary Ann            12 Green Hope            22:18.08   74             
 90 Gibson, Maggie             9 South Mecklenburg     22:18.67   75             
 91 Thomas, Andrea            11 Jack Britt            22:24.50                  
 92 Woodard, Katharine        10 Terry Sanford         22:24.76   76             
 93 Booker, Katie             11 Apex                  22:25.29   77             
 94 Damoin, Monique           10 Scotland Co.          22:28.93   78             
 95 Dolan, Meaghan            11 Watauga               22:29.84   79             
 96 Keating, Haley            12 Myers Park            22:31.35   80             
 97 Woodard, Meredith         12 Terry Sanford         22:33.43   81             
 98 Dollars, Dolly             9 Watauga               22:33.64   82             
 99 Norton, Brittany          11 Scotland Co.          22:40.43   83             
100 Clark, Laura              12 Scotland Co.          22:42.67   84             
101 Giron, Alexis             10 Pine Forest           22:43.02                  
102 Bennett, Bailey           11 A.E. Laney            22:47.61                  
103 Ecklund, Laura            12 Green Hope            22:50.85   85             
104 Rhew, Elizabeth           10 South Mecklenburg     22:59.39   86             
105 Mallow, Courtney          11 Apex                  23:00.34   87             
106 Dollar, Melody            10 Watauga               23:01.28   88             
107 Delbono, Eugenia          12 RJ Reynolds           23:02.25   89             
108 Ferguson, Tomita          12 Enloe                 23:06.09   90             
109 Levie, Alayna             11 Myers Park            23:07.52   91             
110 Wollman, Adrienne         10 Chapel Hill           23:08.97   92             
111 Chavis, Ashlynn            9 Scotland Co.          23:16.11   93             
112 Leal, Brittany            10 South View            23:16.77   94             
113 Culatta, Elizabeth        12 Watauga               23:21.67   95             
114 Mullen, Caroline          10 Pinecrest             23:26.68   96             
115 Baldridge, Ashley         12 South View            23:26.92   97             
116 Pleasant, Jessica         12 Scotland Co.          23:28.90   98             
117 English, Elizabeth         9 Scotland Co.          23:32.13   99             
118 Thompson, Theresa         12 South View            23:33.76  100             
119 Fincher, Leslie           10 South Mecklenburg     23:34.34  101             
120 Mathis, Sarah             12 RJ Reynolds           23:36.95  102             
121 Ramirez, Samantha         10 South View            23:38.36  103             
122 Scott, Ebonie             10 South View            23:39.40  104             
123 Sanders, Allie            12 Pinecrest             23:45.30  105             
124 Hinchcliff, Rebecca        9 Terry Sanford         23:46.97  106             
125 Zalite, Santa             11 RJ Reynolds           24:06.24  107             
126 McConnell, Claire         12 Enloe                 25:26.95  108             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Providence                   56    4    6   11   14   21   28   36          
      Total Time:  1:40:39.19                                                    
         Average:    20:07.84                                                    
   2 Chapel Hill                  80    1   15   18   19   27   46   92          
      Total Time:  1:41:34.40                                                    
         Average:    20:18.88                                                    
   3 Broughton                   102    9   16   22   24   31   63   64          
      Total Time:  1:42:58.95                                                    
         Average:    20:35.79                                                    
   4 Mount Tabor                 152    3   17   30   50   52   57   70          
      Total Time:  1:44:19.14                                                    
         Average:    20:51.83                                                    
   5 Apex                        188    2   37   38   51   60   77   87          
      Total Time:  1:45:17.84                                                    
         Average:    21:03.57                                                    
   6 Northwest Guilford          192   12   23   43   47   67   71   72          
      Total Time:  1:45:52.77                                                    
         Average:    21:10.56                                                    
   7 Watauga                     201    5   10   25   79   82   88   95          
      Total Time:  1:45:38.73                                                    
         Average:    21:07.75                                                    
   8 South Mecklenburg           215   20   32   35   53   75   86  101          
      Total Time:  1:46:46.05                                                    
         Average:    21:21.21                                                    
   9 Pinecrest                   224   26   33   34   65   66   96  105          
      Total Time:  1:47:03.87                                                    
         Average:    21:24.78                                                    
  10 RJ Reynolds                 228    8   29   48   54   89  102  107          
      Total Time:  1:47:06.62                                                    
         Average:    21:25.33                                                    
  11 Enloe                       245    7   13   62   73   90  108               
      Total Time:  1:47:37.05                                                    
         Average:    21:31.41                                                    
  12 Green Hope                  253   39   41   44   55   74   85               
      Total Time:  1:47:55.17                                                    
         Average:    21:35.04                                                    
  13 Myers Park                  279   42   49   59   61   68   80   91          
      Total Time:  1:48:55.72                                                    
         Average:    21:47.15                                                    
  14 Terry Sanford               322   40   56   69   76   81  106               
      Total Time:  1:50:15.85                                                    
         Average:    22:03.17                                                    
  15 Scotland Co.                383   45   78   83   84   93   98   99          
      Total Time:  1:52:26.78                                                    
         Average:    22:29.36                                                    
  16 South View                  452   58   94   97  100  103  104               
      Total Time:  1:55:53.33                                                    
         Average:    23:10.67                                                    
  
  

Boys 4A

Minimize

               NC State Cross Country Championships 2004 - 11/6/04               
                                 Tanglewood Park                                 
 
Event 7  Boys 5k Run CC 4A Boys
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Roberts, Sandy            11 Broughton             15:36.91    1             
  2 Bolas, Jack               11 Chapel Hill           15:54.65    2             
  3 Workman, Ryan             11 Chapel Hill           16:06.91    3             
  4 Curran, Ryan              12 Mount Tabor           16:07.37    4             
  5 Hoge, Duncan              11 Chapel Hill           16:08.21    5             
  6 Dobler, Matt              12 Wake Forest-          16:12.07                  
  7 Felts, Drew               12 West Forsyth          16:22.69    6             
  8 Graw, Mitch               11 Enloe                 16:28.85                  
  9 Dawson, Zach              11 Northwest Guilford    16:33.79                  
 10 Williams, Chase           11 Pinecrest             16:34.02    7             
 11 Rickard, Jordan           11 Pinecrest             16:36.81    8             
 12 Eckard, Chase             12 South Caldwell        16:39.51    9             
 13 Hughes, Ross              10 Myers Park            16:39.90   10             
 14 Hamrick, Matt             11 Mount Tabor           16:44.04   11             
 15 Elkins, David             11 Myers Park            16:44.51   12             
 16 Burnette, Andrew          12 McDowell              16:47.29   13             
 17 Jones, Brandon            12 Independence          16:48.91                  
 18 Ford, Alan                11 Hopewell              16:51.21                  
 19 Strawn, Barton            11 New Hanover           16:51.98   14             
 20 Warrem, Alex              12 Green Hope            16:53.12   15             
 21 Henicek, Andy             11 Green Hope            16:54.80   16             
 22 Brown, David              12 Millbrook             16:56.06   17             
 23 Wyatt, T.J.               11 South View            16:56.42   18             
 24 Kolk, Aaron               12 Hoggard               16:57.52                  
 25 Farley, Nick              11 East Wake             16:58.43                  
 26 Testa, Paul               12 South View            16:58.91   19             
 27 Shirlen, Isaiah           11 McDowell              17:02.55   20             
 28 McKee, Zach               11 Freedom               17:03.07                  
 29 Short, Luke               12 Watauga               17:04.37   21             
 30 Ramirez, Jesse            12 South View            17:04.80   22             
 31 Bathanti, Jacob           12 Watauga               17:07.87   23             
 32 Johnson, Chris            11 Green Hope            17:08.57   24             
 33 Jefferson, Tim            12 Pinecrest             17:11.80   25             
 34 Townsend, Stephen         12 Apex                  17:12.59   26             
 35 Franklin, Sam             12 Pinecrest             17:12.96   27             
 36 Kaat, Ryan                10 Northwest Guilford    17:13.36                  
 37 Curtiss, John             10 Providence            17:13.73                  
 38 Handlin, Josh             11 South View            17:18.12   28             
 39 Bennett, Aaron            12 Watauga               17:18.94   29             
 40 Wilde, Todd               11 Myers Park            17:20.10   30             
 41 Ginther, Matt             12 Northern Durham       17:24.11                  
 42 Goble, Daniel             12 McDowell              17:24.36   31             
 43 Dentamo, Adougna          11 Vance                 17:24.70                  
 44 Gold, Aaron               12 Broughton             17:24.95   32             
 45 Olsen, Jordan             12 North Forsyth         17:27.25   33             
 46 Price, Nick               12 Jordan                17:27.70                  
 47 Coats, Doug               11 Riverside             17:28.50                  
 48 Mordecai, Sam             10 Broughton             17:29.06   34             
 49 Stone, Jonathan           11 Pinecrest             17:30.94   35             
 50 Dame, Greg                10 Mount Tabor           17:31.23   36             
 51 Belcher, Bobby            10 South View            17:31.46   37             
 52 Conner, Brandon           11 McDowell              17:31.72   38             
 53 Brown, Kyle               12 McDowell              17:32.04   39             
 54 Solis, Zak                11 Pine Forest           17:33.31                  
 55 Holman, Matt              11 South Caldwell        17:33.76   40             
 56 Carroll, Scott            11 Myers Park            17:34.22   41             
 57 Matthews, Adam            12 Mount Tabor           17:36.14   42             
 58 Lopez, Josh               12 Broughton             17:36.53   43             
 59 Gottschalk, Jordan        11 Chapel Hill           17:36.81   44             
 60 McElreath, Cameron        12 Broughton             17:37.06   45             
 61 Gentry, Ryan              12 Havelock              17:37.91                  
 62 Noreen, Bradley           11 Apex                  17:41.62   46             
 63 Wheeler, Trey             12 Mount Tabor           17:42.12   47             
 64 Brown, Darren             12 Enloe                 17:45.79                  
 65 Fillette, John            12 Myers Park            17:46.07   48             
 66 Petree, George            12 North Forsyth         17:46.41   49             
 67 Ruiz, Nicholas            10 McDowell              17:49.45   50             
 68 Galloway, Ray             11 South View            17:49.79   51             
 69 Muir, Taylor              10 Chapel Hill           17:50.48   52             
 70 Nelson, Luke              10 Watauga               17:50.95   53             
 71 Tucker, Joseph            12 West Forsyth          17:53.13   54             
 72 Lewis, Colin              12 Hoggard               17:53.49                  
 73 Lampe, Lee                11 Broughton             17:54.06   55             
 74 Allen, Phillip            10 Millbrook             17:54.65   56             
 75 Fischetti, Justin         11 A.E. Laney            17:56.53   57             
 76 Buckless, Garrett         11 Apex                  17:57.42   58             
 77 Carmen, Andrew            10 Mount Tabor           17:59.33   59             
 78 Doty, Kyle                12 Apex                  17:59.77   60             
 79 Tamer, Remy               10 West Forsyth          18:00.48   61             
 80 Baker, Justin             10 Millbrook             18:02.96   62             
 81 Gresham, Josh             12 Myers Park            18:03.36   63             
 82 Hines, Zach               12 Mount Tabor           18:06.01   64             
 83 Malek, Shane              12 Chapel Hill           18:08.83   65             
 84 Kish, William             12 A.E. Laney            18:09.11   66             
 85 Brown, Tyler              11 South Caldwell        18:09.74   67             
 86 Myers, Benjamin           12 A.E. Laney            18:10.28   68             
 87 Goetsch, Ryan             12 South View            18:10.80   69             
 88 Alexanian, Alex           11 Terry Sanford         18:11.24                  
 89 Jefferson, Chris          12 Pinecrest             18:11.84   70             
 90 Garrison, Andrew          10 Pinecrest             18:12.61   71             
 91 Yarchin, Andrew           11 Myers Park            18:14.98   72             
 92 Iyer, Srini               10 Apex                  18:15.20   73             
 93 Miller, Steven            10 New Hanover           18:16.27   74             
 94 Marshall, Jack             9 Chapel Hill           18:16.96   75             
 95 Evington, Brad            11 North Forsyth         18:17.53   76             
 96 Campbell, Kyle            11 A.E. Laney            18:19.08   77             
 97 McDonough, Walter         11 A.E. Laney            18:19.48   78             
 98 Honea, Michael            12 Broughton             18:19.70   79             
 99 Vaughn, Jeb               10 New Hanover           18:20.02   80             
100 Booker, Ryan              12 North Forsyth         18:23.95   81             
101 Wormsbecher, Aric         12 Apex                  18:25.03   82             
102 Joyner, Colby             12 West Forsyth          18:25.72   83             
103 Bass, Ryan                11 Richmond Co.          18:29.00                  
104 Starr, Luke               10 McDowell              18:30.73   84             
105 Stultz, Ryan              10 South Caldwell        18:31.16   85             
106 Nelsen, Scott             11 West Forsyth          18:32.20   86             
107 Varnell, Aaron            10 West Forsyth          18:34.00   87             
108 Smith, Isaac              11 Watauga               18:39.13   88             
109 Wade, Kevin               12 Watauga               18:40.04   89             
110 Zemonek, John             11 Green Hope            18:41.61   90             
111 Eibner, Brett             10 Green Hope            18:42.69   91             
112 Mills, Zack               10 Apex                  18:44.82   92             
113 Walker, Michael           12 Millbrook             18:45.08   93             
114 Midgette, James           11 Green Hope            18:46.94   94             
115 Holden, Thomas            11 Watauga               18:47.31   95             
116 Frasier, Drew             10 A.E. Laney            18:47.60   96             
117 Bradley, William          10 A.E. Laney            18:55.74   97             
118 Burk, Adam                11 Green Hope            18:59.56   98             
119 Richardson, Devin         11 Millbrook             19:05.58   99             
120 Cooper, William           10 New Hanover           19:11.52  100             
121 Legg, Blaine               9 South Caldwell        19:11.79  101             
122 Young, Thomas             10 North Forsyth         19:24.53  102             
123 Thomas, John              10 New Hanover           19:29.35  103             
124 Fann, Aaron               12 South Caldwell        19:39.95  104             
125 Schneider, Dan            11 New Hanover           19:45.01  105             
126 Simms, Steven             12 Millbrook             19:45.26  106             
127 Gorbea, Andrew            12 West Forsyth          19:56.54  107             
128 Adams, Dustin             11 Millbrook             19:59.76  108             
129 Siers, Chris              11 South Caldwell        20:25.05  109             
130 McGowan, Bruce               North Forsyth         21:24.26  110             
131 Drye, Donta'              12 New Hanover           30:00.00  111             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Pinecrest                   102    7    8   25   27   35   70   71          
      Total Time:  1:25:06.53                                                    
         Average:    17:01.31                                                    
   2 Chapel Hill                 106    2    3    5   44   52   65   75          
      Total Time:  1:23:37.06                                                    
         Average:    16:43.42                                                    
   3 South View                  124   18   19   22   28   37   51   69          
      Total Time:  1:25:49.71                                                    
         Average:    17:09.95                                                    
   4 Mount Tabor                 140    4   11   36   42   47   59   64          
      Total Time:  1:25:40.90                                                    
         Average:    17:08.18                                                    
   5 McDowell                    141   13   20   31   38   39   50   84          
      Total Time:  1:26:17.96                                                    
         Average:    17:15.60                                                    
   6 Myers Park                  141   10   12   30   41   48   63   72          
      Total Time:  1:26:04.80                                                    
         Average:    17:12.96                                                    
   7 Broughton                   155    1   32   34   43   45   55   79          
      Total Time:  1:25:44.51                                                    
         Average:    17:08.91                                                    
   8 Watauga                     214   21   23   29   53   88   89   95          
      Total Time:  1:28:01.26                                                    
         Average:    17:36.26                                                    
   9 Green Hope                  236   15   16   24   90   91   94   98          
      Total Time:  1:28:20.79                                                    
         Average:    17:40.16                                                    
  10 Apex                        263   26   46   58   60   73   82   92          
      Total Time:  1:29:06.60                                                    
         Average:    17:49.32                                                    
  11 West Forsyth                290    6   54   61   83   86   87  107          
      Total Time:  1:29:14.22                                                    
         Average:    17:50.85                                                    
  12 South Caldwell              302    9   40   67   85  101  104  109          
      Total Time:  1:30:05.96                                                    
         Average:    18:01.20                                                    
  13 Millbrook                   327   17   56   62   93   99  106  108          
      Total Time:  1:30:44.33                                                    
         Average:    18:08.87                                                    
  14 North Forsyth               341   33   49   76   81  102  110               
      Total Time:  1:31:19.67                                                    
         Average:    18:15.94                                                    
  15 A.E. Laney                  346   57   66   68   77   78   96   97          
      Total Time:  1:30:54.48                                                    
         Average:    18:10.90                                                    
  16 New Hanover                 371   14   74   80  100  103  105  111          
      Total Time:  1:32:09.14                                                    
         Average:    18:25.83                                                    
  
  

Girls 3A

Minimize
               NC State Cross Country Championships 2004 - 11/6/04               
Tanglewood Park

Event 6 Girls 5k Run CC 3A Girls
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Jones, Monique 10 NW Cabarrus 19:42.04 1
2 Kirby, Caroline 9 T.C. Roberson 19:43.79 2
3 Sarrimanolis, Alexandra 11 Southwest Guilford 19:47.90 3
4 Duval, Claire 10 T.C. Roberson 20:06.08 4
5 Walker, Brittany 10 Ashbrook 20:09.10
6 Brentnell, Laura 10 Ragsdale 20:22.66
7 Parks, Hannah 12 Glenn 20:23.84
8 McMahon, Julia 10 East Chapel Hill 20:25.15 5
9 Easter, Lindsay 9 Williams 20:27.48
10 Snyder, Stephanie 12 Enka 20:33.19
11 Blue, Liana 12 Northeast Guilford 20:35.98
12 Bass, Emily 11 Nash Central 20:37.23 6
13 Hathaway, Kaleigh 10 Weddington 20:38.46 7
14 Brock, Kristin 10 T.C. Roberson 20:44.36 8
15 Eisenmann, Catherine 12 Weddington 20:46.81 9
16 Eisenmann, Gennilee 12 Clayton 20:53.01 10
17 Moore, Hannah 10 Franklin 20:55.09 11
18 Calderon-Guthe, Lea 10 East Chapel Hill 20:56.10 12
19 Spry, Meredith 12 Mooresville 20:59.76 13
20 Goldstein, Heather 11 Weddington 21:00.19 14
21 Davis, Kelsey 10 Clayton 21:00.64 15
22 Froelick, Kaitlin 10 Weddington 21:02.60 16
23 Lewis, Adrienne 12 Mooresville 21:06.56 17
24 Sandke, Caylin 11 Mooresville 21:09.62 18
25 Payne, Stephanie 10 Lake Norman 21:11.59
26 Kerns, Kristy 11 Trinity 21:12.19
27 Hanger, Kelsey 9 Asheville 21:19.21 19
28 Marett, Erin 10 Smithfield Selma 21:19.89 20
29 Vaughn, Ashley 11 Piedmont 21:20.46
30 Ryan, Patricia 11 Smithfield Selma 21:21.83 21
31 Dugan, Sarah 10 T.C. Roberson 21:23.02 22
32 McCubbins, Ashley 10 W Rowan 21:23.43 23
33 Hanson, Anne 12 T.C. Roberson 21:24.23 24
34 Kelley, Claire 12 T.C. Roberson 21:25.57 25
35 Kropa, Kalen 12 Rockingham Co. 21:27.16
36 Williams, Jesslyn 11 NW Cabarrus 21:28.69 26
37 McSwain, Whitney 9 R-S Central 21:29.89
38 Talob, Brianne 9 West Carteret 21:31.00 27
39 Castro, Gina 12 West Carteret 21:32.48 28
40 Rynas, Stephanie 12 West Carteret 21:34.18 29
41 Hartley, Erin 9 Williams 21:40.94
42 Andrews, Dominque 12 Union Pines 21:42.27
43 Houghton, Callie 12 W Rowan 21:43.44 30
44 Parker, Brittany 12 W Rowan 21:46.25 31
45 Pink, Brynna 11 NW Cabarrus 21:49.79 32
46 Long, Beth 12 Franklin 21:50.67 33
47 Smith, Jenny 12 Franklin 21:51.08 34
48 McArdle, Hannah 10 T.C. Roberson 21:53.42 35
49 Valenti, Gina 11 Washington 21:54.58
50 Pace, Kate 12 North Buncombe 21:57.65 36
51 Gura, Katherine 11 East Chapel Hill 21:58.08 37
52 Arrants, Kate 12 NW Cabarrus 21:59.51 38
53 Martin, Hannah 10 Fike 22:00.25 39
54 Roberts, Sarah 12 Clayton 22:02.78 40
55 Pomfrey, Emily 12 North Buncombe 22:05.15 41
56 Hanson, Laura 9 Fike 22:05.54 42
57 Picou, Jaimie 10 Franklin 22:06.26 43
58 Williams, Stephanie 11 Smithfield Selma 22:06.84 44
59 Yost, Anna 9 Mooresville 22:07.61 45
60 Jordan, Rose 9 East Chapel Hill 22:15.34 46
61 Dureytur, Lauren 10 East Chapel Hill 22:16.73 47
62 Harvey, Liza 9 Southwest Guilford 22:22.67 48
63 Sarrimanolis, Zafeira 9 Southwest Guilford 22:24.34 49
64 Shattuck, Anmanda 11 Clayton 22:24.89 50
65 Putnam, Erin 9 Jacksonville 22:25.74
66 Lynch, Ashley 10 Southern Nash 22:28.28 51
67 Libby, Orsega 9 Clayton 22:31.48 52
68 Matlock, Jennifer 12 W Rowan 22:31.86 53
69 Rowell, Laura 10 Weddington 22:32.22 54
70 Todd, Michelle 9 Weddington 22:32.55 55
71 Moretz, Michelle 12 West Carteret 22:34.39 56
72 Crawford, Hannah 11 Mooresville 22:35.97 57
73 Clark, Kyle 9 Hickory 22:37.21
74 McKeel, Chelsey 10 Nash Central 22:37.81 58
75 Bristle, Ashlyn 12 Tuscola 22:39.80
76 Lindholm, Dana 11 North Buncombe 22:42.45 59
77 Gandolph, Ashley 11 Smithfield Selma 22:42.94 60
78 Zurlinden, Lindsey 11 North Buncombe 22:45.99 61
79 Sweatt, Susannah 12 Asheville 22:48.28 62
80 Goodwin, Lauren 11 NW Cabarrus 22:51.42 63
81 Ham, Brittany 12 Eastern Wayne 22:54.32
82 Bragman, Karyn 11 Clayton 22:58.68 64
83 Stephenson, Laura 11 West Carteret 22:59.21 65
84 Laura, Samantha 10 Southern Nash 23:00.46 66
85 Ghio, Kathleen 10 East Chapel Hill 23:04.04 67
86 Hamilton, Jessica 11 North Buncombe 23:04.44 68
87 Palonen, Katie 11 NW Cabarrus 23:06.46 69
88 Booth, Christy 11 East Chapel Hill 23:10.26 70
89 Bunt, Katie 11 Southern Nash 23:11.37 71
90 Harvey, Lauren 11 Weddington 23:11.75 72
91 Dugan, Laura 10 Fike 23:12.15 73
92 Privette-Dunston, Lytoya 12 Southern Nash 23:16.22 74
93 Phillips, Leslie 10 Nash Central 23:24.43 75
94 Rynas, Samantha 12 West Carteret 23:24.89 76
95 Grist, Rose 12 Asheville 23:26.55 77
96 Pettit, Alisha 10 Mooresville 23:29.20 78
97 Cone, Ashley 9 Southern Nash 23:30.22 79
98 Egan, Amanda 12 NW Cabarrus 23:37.22 80
99 Justo, Kylie 9 Aycock 23:39.21
100 Mudd, Cali 9 Clayton 23:43.58 81
101 Allen, Tiffany 11 Franklin 23:46.04 82
102 Farr, Samantha 9 Nash Central 23:50.00 83
103 Dickson, Melissa 12 Southwest Guilford 23:51.15 84
104 West, Kelly'e 12 Asheville 23:52.04 85
105 Thompson, Barksdale 10 Fike 23:52.39 86
106 Williams, Brittany 12 Southern Nash 23:52.66 87
107 Davis, Allison 11 West Carteret 23:58.15 88
108 Price, Maegan 9 Smithfield Selma 24:00.33 89
109 Younge, Erin 12 Franklin 24:01.01 90
110 Wernicke, Amanda 11 Asheville 24:02.06 91
111 Anderson, Nicole 11 Franklin 24:03.02 92
112 Osburn, Maggie 10 Fike 24:15.03 93
113 Bartsch, Emily 12 W Rowan 24:15.45 94
114 Wade, April 11 Nash Central 24:25.23 95
115 Clevenger, Emily 9 North Buncombe 24:33.09 96
116 Brandsema, Colleen 12 Southwest Guilford 24:33.54 97
117 Ellis, Heather 10 Nash Central 24:33.95 98
118 Jeppson, Jessica 11 Southwest Guilford 24:41.03 99
119 Huffman, Trista 11 North Buncombe 24:53.12 100
120 Youngs, Katie 11 Mooresville 24:53.78 101
121 Johnson, Amanda 9 Southern Nash 25:03.66 102
122 Ryan, Rebecca 9 Smithfield Selma 25:14.82 103
123 Lindquist, Christine 9 Smithfield Selma 25:18.00 104
124 Sweatt, Margaret 10 Asheville 25:30.34 105
125 Allen, Mary 12 Fike 25:53.05 106
126 O'Brien, Megan 10 Southwest Guilford 26:00.62 107
127 Anstead, Andrea 11 Nash Central 26:13.50 108

Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 T.C. Roberson 60 2 4 8 22 24 25 35
Total Time: 1:43:21.48
Average: 20:40.30
2 Weddington 100 7 9 14 16 54 55 72
Total Time: 1:46:00.28
Average: 21:12.06
3 East Chapel Hill 147 5 12 37 46 47 67 70
Total Time: 1:47:51.40
Average: 21:34.28
4 Mooresville 150 13 17 18 45 57 78 101
Total Time: 1:47:59.52
Average: 21:35.91
5 NW Cabarrus 160 1 26 32 38 63 69 80
Total Time: 1:47:51.45
Average: 21:34.29
6 Clayton 167 10 15 40 50 52 64 81
Total Time: 1:48:52.80
Average: 21:46.56
7 Franklin 203 11 33 34 43 82 90 92
Total Time: 1:50:29.14
Average: 22:05.83
8 West Carteret 205 27 28 29 56 65 76 88
Total Time: 1:50:11.26
Average: 22:02.26
9 W Rowan 231 23 30 31 53 94
Total Time: 1:51:40.43
Average: 22:20.09
10 Smithfield Selma 234 20 21 44 60 89 103 104
Total Time: 1:51:31.83
Average: 22:18.37
11 North Buncombe 265 36 41 59 61 68 96 100
Total Time: 1:52:35.68
Average: 22:31.14
12 Southwest Guilford 281 3 48 49 84 97 99 107
Total Time: 1:52:59.60
Average: 22:35.92
13 Nash Central 317 6 58 75 83 95 98 108
Total Time: 1:54:54.70
Average: 22:58.94
14 Fike 333 39 42 73 86 93 106
Total Time: 1:55:25.36
Average: 23:05.08
15 Asheville 334 19 62 77 85 91 105
Total Time: 1:55:28.14
Average: 23:05.63
16 Southern Nash 341 51 66 71 74 79 87 102
Total Time: 1:55:26.55
Average: 23:05.31

  
  

Boys 3A

Minimize
               NC State Cross Country Championships 2004 - 11/6/04               
Tanglewood Park

Event 5 Boys 5k Run CC 3A Boys
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Belfiore, Chris 12 Jacksonville 16:19.63 1
2 Collins, Will 12 Eastern Wayne 16:37.77 2
3 Hill, Ryan 9 Hickory 16:46.37 3
4 Brotherton, Travis 11 Smoky Mountain 16:47.70
5 Cornwell, Andy 12 Robinson 16:48.35
6 Morgan, Josh 11 T.C. Roberson 16:49.45 4
7 Todd, Ryan 12 Weddington 16:55.96 5
8 Wanichko, Kevin 10 Southern Nash 16:56.49
9 Popple, Brad 11 East Lincoln 16:58.21
10 Vanhoy, Ryan 12 Asheboro 17:07.46
11 Almekindeers, Vanya 9 East Chapel Hill 17:10.45 6
12 Degenova, Adam 11 West Johnston 17:17.30 7
13 Glover, Frankie 12 Nash Central 17:18.55 8
14 Interrante, Matt 11 Eastern Wayne 17:19.65 9
15 Wise, Michael 12 AL Brown 17:20.01 10
16 Dubin, Josh 10 T.C. Roberson 17:20.29 11
17 Taylor, Will 9 Weddington 17:23.62 12
18 Smith, Stuart 10 Clayton 17:25.82 13
19 McArdle, Jacob 12 T.C. Roberson 17:26.24 14
20 Gura, Dan 11 East Chapel Hill 17:29.62 15
21 Christopher, Peter 11 East Chapel Hill 17:34.71 16
22 Howland, Chet 11 Asheville 17:37.49 17
23 Morgan, Jason 11 T.C. Roberson 17:38.14 18
24 North, Andrew 10 Asheville 17:39.40 19
25 Pearson, A.J. 12 East Rowan 17:41.51
26 Hipp, Jonathan 11 AL Brown 17:41.86 20
27 Stallworth, Matt 11 West Carteret 17:42.16
28 Anderson, Jimmy 10 Rockingham Co. 17:42.36
29 Waugh, Jefferson 11 Statesville 17:44.20
30 Boone, Graham 12 Concord 17:45.08
31 Fuentes, Ricardo 12 Parkland 17:45.50
32 Godfrey, Sam 10 R-S Central 17:46.04 21
33 Dagenhart, Alex 12 Hickory 17:46.83 22
34 Rawe, Craig 12 Ashbrook 17:47.17
35 Caldwell, Monty 11 Clayton 17:47.53 23
36 Snyder, Shawn 10 Weddington 17:49.32 24
37 Alberto, Uriel 12 Parkland 17:51.42
38 Keyserling, Kaleb 12 East Chapel Hill 17:53.64 25
39 Ross, Kimball 11 West Johnston 17:53.90 26
40 Wally, James 12 NW Cabarrus 17:55.88 27
41 Andersen, Geoff 12 T.C. Roberson 17:56.28 28
42 Holden, Jack 11 Williams 17:56.49
43 Wefel, Dean 10 Asheville 17:56.66 29
44 Sproat, Gary 12 Weddington 17:56.86 30
45 Gomez, Pedro 11 AL Brown 17:58.20 31
46 Dungan, Vincent 11 Asheville 17:58.68 32
47 Karaffa, Max 11 Hickory 18:00.54 33
48 Piercy, Steven 10 Weddington 18:01.33 34
49 Tucker, Chase 12 AL Brown 18:01.84 35
50 Godfrey, Jamie 12 R-S Central 18:02.49 36
51 Wade, David 12 Clayton 18:03.53 37
52 Dawson, Ben 10 T.C. Roberson 18:06.43 38
53 Chapin, Luke 11 T.C. Roberson 18:07.75 39
54 Keough, Josh 12 White Oak 18:10.50 40
55 Haney, Chris 12 East Lincoln 18:14.81
56 Bernel, Justin 10 Eastern Wayne 18:15.16 41
57 Jones, Alex 10 East Chapel Hill 18:15.65 42
58 Jackson, Reed 12 Mooresville 18:16.58 43
59 Crawford, Brian 12 NW Cabarrus 18:18.43 44
60 Brooks, Louis 9 Weddington 18:18.88 45
61 Rolfe, Dietrich 12 Asheville 18:20.52 46
62 Campbell, Patrick 9 Mooresville 18:21.10 47
63 Kraszeski, Andrew 9 Southwest Guilford 18:22.29 48
64 Carroll, Brandon 12 Clayton 18:24.58 49
65 Macklin, Antoine 11 Nash Central 18:25.98 50
66 McGee, Jack 12 White Oak 18:26.65 51
67 Lucas, Anthony 11 Nash Central 18:27.46 52
68 Greenlee, Ben 11 East Chapel Hill 18:28.47 53
69 O'Conner, Kyle 11 Jacksonville 18:28.69 54
70 Stroud, Taylor 10 R-S Central 18:28.89 55
71 Crouse, Wesley 10 Enka 18:29.65
72 Smith, Buck 11 Weddington 18:34.48 56
73 Albrecht, Tim 11 Southwest Guilford 18:36.19 57
74 Jones, Brian 12 Hickory 18:36.81 58
75 Lambert-Smith, Ameer 12 NW Cabarrus 18:37.14 59
76 Maust, Josh 12 West Johnston 18:37.50 60
77 Ruppe, Justin 11 R-S Central 18:38.24 61
78 Haitema, Ransom 12 Fike 18:38.45
79 Rivera, Bryan 11 Nash Central 18:38.72 62
80 Chapman, Andrew 12 Asheville 18:41.49 63
81 Vogt, Matt 12 Eastern Wayne 18:41.93 64
82 Maguire, Kyle 11 West Brunswick 18:46.08
83 Chavira, Jose 11 South Johnston 18:47.33
84 Weeks, Eddie 10 Southwest Guilford 18:47.69 65
85 Johnston, Aaron 11 White Oak 18:52.14 66
86 Kirbach, Grey 12 Asheville 18:54.95 67
87 Davis, Colin 10 Mooresville 18:56.42 68
88 Ricardo, Mike 12 White Oak 19:00.48 69
89 Safrit, Alex 10 East Chapel Hill 19:03.46 70
90 Mann, Tyler 12 Jacksonville 19:04.10 71
91 Royster, Steven 12 Jacksonville 19:05.93 72
92 Smith, Tony 11 Jacksonville 19:06.81 73
93 Sides, David 12 NW Cabarrus 19:07.10 74
94 Shuford, Stephen 11 Southwest Guilford 19:20.32 75
95 Ziccardi, Drew 11 Eastern Wayne 19:20.54 76
96 Gonzales, Josh 12 West Johnston 19:21.79 77
97 Angelis, Tim 12 White Oak 19:24.98 78
98 Zarick, Jacob 10 Southwest Guilford 19:25.92 79
99 Kersting, Jonathan 11 Southwest Guilford 19:26.62 80
100 Langdon, Rob 12 West Johnston 19:27.90 81
101 McCall, David 12 Mooresville 19:28.49 82
102 Hendricks, Steven 10 Eastern Wayne 19:32.89 83
103 Redden, Nate 12 White Oak 19:38.01 84
104 Bachman, Marc 12 NW Cabarrus 19:40.12 85
105 Smith, Harrison 9 Clayton 19:43.80 86
106 Haden, Michael 12 R-S Central 19:47.78 87
107 Fidalgo, Kyle 12 Jacksonville 19:48.50 88
108 Crook, Tremaine 12 Nash Central 19:49.44 89
109 Daniels, Adam 10 Nash Central 19:50.76 90
110 Gates, Daniel 11 Mooresville 19:51.20 91
111 Caggiano, Chris 12 NW Cabarrus 19:51.46 92
112 Keller, Daniel 12 Southwest Guilford 19:52.94 93
113 Stewart, Tim 12 NW Cabarrus 19:54.05 94
114 Swenson, Scott 12 Jacksonville 19:56.37 95
115 Parish, Zach 10 Hickory 20:03.53 96
116 Henschel, Will 9 Clayton 20:09.55 97
117 Duffey, Dylan 11 Hickory 20:10.08 98
118 Wallace, Reid 12 Nash Central 20:17.53 99
119 Burridge, Joey 12 Eastern Wayne 20:31.85 100
120 McIntyre, Jacob 10 AL Brown 20:36.32 101
121 Quesenberry, Matt 11 Clayton 20:37.94 102
122 Haynie, Farrell 11 AL Brown 20:41.43 103
123 Platt, Will 10 Mooresville 20:42.52 104
124 Spivey, Matt 11 West Johnston 20:47.24 105
125 Tommie, Aaron 10 AL Brown 20:49.06 106
126 Smith, Andre' 9 White Oak 20:54.10 107
127 Kennedy, Ryon 11 Hickory 20:56.22 108
128 Nelson, Josh 9 Mooresville 21:00.06 109
129 Fountain, Victor 12 R-S Central 21:13.43 110
130 Durant, Nick 12 West Johnston 21:19.16 111
131 Vickers, Roland 11 R-S Central 25:56.67 112

Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 T.C. Roberson 75 4 11 14 18 28 38 39
Total Time: 1:27:10.40
Average: 17:26.08
2 East Chapel Hill 104 6 15 16 25 42 53 70
Total Time: 1:28:24.07
Average: 17:40.82
3 Weddington 105 5 12 24 30 34 45 56
Total Time: 1:28:07.09
Average: 17:37.42
4 Asheville 143 17 19 29 32 46 63 67
Total Time: 1:29:32.75
Average: 17:54.55
5 Eastern Wayne 192 2 9 41 64 76 83 100
Total Time: 1:30:15.05
Average: 18:03.01
6 AL Brown 197 10 20 31 35 101 103 106
Total Time: 1:31:38.23
Average: 18:19.65
7 Clayton 208 13 23 37 49 86 97 102
Total Time: 1:31:25.26
Average: 18:17.06
8 Hickory 212 3 22 33 58 96 98 108
Total Time: 1:31:14.08
Average: 18:14.82
9 West Johnston 251 7 26 60 77 81 105 111
Total Time: 1:32:38.39
Average: 18:31.68
10 R-S Central 260 21 36 55 61 87 110 112
Total Time: 1:32:43.44
Average: 18:32.69
11 Nash Central 261 8 50 52 62 89 90 99
Total Time: 1:32:40.15
Average: 18:32.03
12 Jacksonville 271 1 54 71 72 73 88 95
Total Time: 1:32:05.16
Average: 18:25.04
13 NW Cabarrus 289 27 44 59 74 85 92 94
Total Time: 1:33:38.67
Average: 18:43.74
14 White Oak 304 40 51 66 69 78 84 107
Total Time: 1:33:54.75
Average: 18:46.95
15 Southwest Guilford 324 48 57 65 75 79 80 93
Total Time: 1:34:32.41
Average: 18:54.49
16 Mooresville 331 43 47 68 82 91 104 109
Total Time: 1:34:53.79
Average: 18:58.76


  
  

Girls 2A

Minimize
               NC State Cross Country Championships 2004 - 11/6/04               
                                 Tanglewood Park                                 
 
Event 4  Girls 5k Run CC 2A Girls
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Groce, Lindsey            11 Wilkes Central           19:51    1             
  2 Fraser, Clair             10 Reidsville               19:54                  
  3 Metzler, Tria             11 Bunn                     20:05    2             
  4 Kilby, Natalie            12 Ashe County              20:16                  
  5 Bernard, Maggie           11 Charlotte Catholic       20:16    3             
  6 Moore, Christina          12 Pender                   20:26                  
  7 Ballew, Olivia             9 Roanoke Rapids           20:27    4             
  8 Schilly, Kayla             9 East Davidson            20:29    5             
  9 Condrey, Ashley           12 Avery County             20:34                  
 10 Cole, Maheah              11 Central Davidson         20:36                  
 11 Galloway, Michelle        12 Brevard                  20:40    6             
 12 Lafontiane, Alisha        11 West Henderson           20:47    7             
 13 Moore, Melissa            12 Pender                   20:48                  
 14 Wilborn, Nikkie           10 Graham                   20:54                  
 15 Putnam, Mary Grace        12 Western Guilford         21:01    8             
 16 Storm, Christina          10 North Henderson          21:04    9             
 17 Ruhe, Allison             11 West Henderson           21:09   10             
 18 Arizmendi, Lauren         11 Charlotte Catholic       21:16   11             
 19 Acousta, Ana              11 North Henderson          21:19   12             
 20 Medina, Sasha             10 Roanoke Rapids           21:22   13             
 21 Jones, Carrie             11 Bunn                     21:25   14             
 22 DeLaroca, Carla           12 Wilkes Central           21:26   15             
 23 Spzak, Diane              11 Chase                    21:26                  
 24 Peck, Katherine           11 Brevard                  21:29   16             
 25 Lewis, Katie              11 Hibriten                 21:35                  
 26 Brandenburg, Becky        10 Swansboro                21:36                  
 27 Stout, Carolyn            10 Charlotte Catholic       21:40   17             
 28 Hibbard, Marie            10 West Iredell             21:43   18             
 29 Brookshire, Laura         10 Brevard                  21:51   19             
 30 Young, Hannah             11 Croatan                  21:52   20             
 31 Cosgrove, Brittany        10 Croatan                  21:55   21             
 32 Lackey, Melinda            9 Wilkes Central           22:00   22             
 33 Robinson, Meredith        10 Cedar Ridge              22:03   23             
 34 Craft, Ashley              9 Curritick                22:03   24             
 35 Peedin, Emily             11 Roanoke Rapids           22:04   25             
 36 O'Connell, Jessy          10 Charlotte Catholic       22:05   26             
 37 Keith, Mary Kat           10 First Flight             22:06   27             
 38 Koerber, Grace            12 Brevard                  22:11   28             
 39 Kennedy, Lauren            9 Cedar Ridge              22:15   29             
 40 Garner, Katie             11 Salisbury                22:20                  
 41 Locke, Sara               10 Brevard                  22:20   30             
 42 Lanier, Dee                9 East Davidson            22:20   31             
 43 Lasnicki, Katie            9 Charlotte Catholic       22:21   32             
 44 Weidman, Claire           10 Croatan                  22:22   33             
 45 Springer, Savannah        12 West Henderson           22:23   34             
 46 Martinez, Noemi           12 North Henderson          22:28   35             
 47 Hester, Jenna             12 West Iredell             22:28   36             
 48 Maltseva, Tanya           11 Clinton                  22:29                  
 49 Duff, Jessica              9 Brevard                  22:33   37             
 50 Bell, Dianna              10 Ledford                  22:35                  
 51 Piner, Erin                9 Croatan                  22:38   38             
 52 King, Jess                10 South Lenior             22:41                  
 53 Pennington, Kristen       10 East Davidson            22:42   39             
 54 Humphrey, Ellen           12 Croatan                  22:43   40             
 55 Tellman, Julia            11 Brevard                  22:45   41             
 56 Osborn, Abby              10 Charlotte Catholic       22:50   42             
 57 Rusiecka, Ilona           11 East Davidson            22:53   43             
 58 Craven, Ashley            10 West Iredell             22:54   44             
 59 Melton, Alese              9 West Henderson           22:54   45             
 60 Wood, Julia               10 Northwood                22:54   46             
 61 Stewart, Jessica           9 North Henderson          22:55   47             
 62 Ferguson, Lori            12 East Davidson            22:56   48             
 63 Tesch, Molly              11 Cedar Ridge              22:58   49             
 64 Sink, Haley               10 East Davidson            22:58   50             
 65 Tackett, Ashlee           10 Northside (Onslow)       23:02   51             
 66 McConnell, Moira           9 Northside (Onslow)       23:08   52             
 67 Younger, Amanda           10 Wilkes Central           23:10   53             
 68 Pearson, Amanda           12 Roanoke Rapids           23:13   54             
 69 Hinshaw, Anna             12 West Henderson           23:14   55             
 70 Crawford, Katie           10 West Henderson           23:16   56             
 71 Elliott, Michelle          9 West Henderson           23:17   57             
 72 Cooper, Ashley            10 Northwood                23:18   58             
 73 Argiroff, Kristina         9 First Flight             23:22   59             
 74 Underwood, Deven           9 Randleman                23:26                  
 75 Graham, LaToya            10 South Lenior             23:27                  
 76 McMillan, Dawn            12 Gray's Creek             23:29                  
 77 Honeycutt, Meredith        9 West Stanly              23:32                  
 78 Kostandon, Breanna        10 Bunn                     23:32   60             
 79 Waugh, Kendayl             9 West Iredell             23:34   61             
 80 Rameriz, Angeles          11 North Henderson          23:38   62             
 81 McCloud, Mary Jo          10 Curritick                23:42   63             
 82 Balken, Sommer             9 North Henderson          23:46   64             
 83 Stowell, Sara             12 Charlotte Catholic       23:46   65             
 84 Clifton, Jasmine           9 Northside (Onslow)       23:48   66             
 85 Kelly, Ashley              9 First Flight             23:49   67             
 86 Kenny, Kelly               9 First Flight             23:52   68             
 87 Klarman, Helen             9 Northwood                23:58   69             
 88 Tilly, Alyssa             12 Croatan                  23:59   70             
 89 Fahrbach, Claire          11 Northwood                24:00   71             
 90 Blevins, Heather          12 East Davidson            24:02   72             
 91 Lackey, Brenda            12 Wilkes Central           24:03   73             
 92 Binkley, Megan             9 First Flight             24:08   74             
 93 Clark, Lauren             10 West Iredell             24:09   75             
 94 Kannon, Sarah              9 Bunn                     24:14   76             
 95 Little, Ashton            10 Ashe County              24:14                  
 96 Rozier, Katie              9 Curritick                24:15   77             
 97 Brodie, Imani             11 Bunn                     24:15   78             
 98 Bennett, Allison          10 Wilkes Central           24:19   79             
 99 Beck, Hannah              10 Western Guilford         24:19   80             
100 Meaney, Jessica           10 Croatan                  24:32   81             
101 Corsi, Ryeon              12 Cedar Ridge              24:33   82             
102 Cravens, Kourtney         10 Curritick                24:35   83             
103 Lalisberty, Mary Grace    11 Western Guilford         24:42   84             
104 McEachin, Morgan           9 Red Springs              24:43                  
105 Whitson, Amanda           10 Curritick                24:44   85             
106 Lastra, Elizabeth         12 Cedar Ridge              24:45   86             
107 Richardson, Julianna      11 Roanoke Rapids           24:50   87             
108 Jones, Miranda             9 Northwood                25:00   88             
109 Wainaina, Njeri           11 Cedar Ridge              25:03   89             
110 Strickland, Ashley        12 Roanoke Rapids           25:13   90             
111 Howell, Erin              10 Roanoke Rapids           25:15   91             
112 Hardy, Mary Claire        10 First Flight             25:17   92             
113 Guill, Jamie              10 West Iredell             25:21   93             
114 Byers, Emily              11 West Iredell             25:28   94             
115 Lane, Daryn               10 Northwood                25:33   95             
116 Lindsey, Sarah            11 Curritick                26:03   96             
117 Ross, Emily               10 First Flight             26:10   97             
118 Darnell, Susan            10 Western Guilford         26:15   98             
119 Deuel, Colleen            10 Northside (Onslow)       26:26   99             
120 Sikes, Caroline            9 Northwood                26:26  100             
121 Kennedy, Kristen          12 Cedar Ridge              26:33  101             
122 Powell, Jackie             9 Northside (Onslow)       26:52  102             
123 Perez, Stephanie          10 Western Guilford         27:09  103             
124 Mulnix, Nichole           10 Northside (Onslow)       27:20  104             
125 Hawkins, Krystal          11 Bunn                     27:55  105             
126 Spaeth, Molly             10 Northside (Onslow)       28:59  106             
127 Wilkie, Lauren             9 North Henderson          29:09  107             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Charlotte Catholic           89    3   11   17   26   32   42   65          
      Total Time:  1:47:38.00                                                    
         Average:    21:31.60                                                    
   2 Brevard                      99    6   16   19   28   30   37   41          
      Total Time:  1:48:31.00                                                    
         Average:    21:42.20                                                    
   3 West Henderson              151    7   10   34   45   55   56   57          
      Total Time:  1:50:27.00                                                    
         Average:    22:05.40                                                    
   4 Croatan                     152   20   21   33   38   40   70   81          
      Total Time:  1:51:30.00                                                    
         Average:    22:18.00                                                    
   5 Wilkes Central              164    1   15   22   53   73   79               
      Total Time:  1:50:30.00                                                    
         Average:    22:06.00                                                    
   6 North Henderson             165    9   12   35   47   62   64  107          
      Total Time:  1:51:24.00                                                    
         Average:    22:16.80                                                    
   7 East Davidson               166    5   31   39   43   48   50   72          
      Total Time:  1:51:20.00                                                    
         Average:    22:16.00                                                    
   8 Roanoke Rapids              183    4   13   25   54   87   90   91          
      Total Time:  1:51:56.00                                                    
         Average:    22:23.20                                                    
   9 Bunn                        230    2   14   60   76   78  105               
      Total Time:  1:53:31.00                                                    
         Average:    22:42.20                                                    
  10 West Iredell                234   18   36   44   61   75   93   94          
      Total Time:  1:54:48.00                                                    
         Average:    22:57.60                                                    
  11 Cedar Ridge                 269   23   29   49   82   86   89  101          
      Total Time:  1:56:34.00                                                    
         Average:    23:18.80                                                    
  12 First Flight                295   27   59   67   68   74   92   97          
      Total Time:  1:57:17.00                                                    
         Average:    23:27.40                                                    
  13 Northwood                   332   46   58   69   71   88   95  100          
      Total Time:  1:59:10.00                                                    
         Average:    23:50.00                                                    
  14 Curritick                   332   24   63   77   83   85   96               
      Total Time:  1:59:19.00                                                    
         Average:    23:51.80                                                    
  15 Northside (Onslow)          370   51   52   66   99  102  104  106          
      Total Time:  2:03:16.00                                                    
         Average:    24:39.20                                                    
  16 Western Guilford            373    8   80   84   98  103                    
      Total Time:  2:03:26.00                                                    
         Average:    24:41.20                                                    
  
  

Boys 2A

Minimize
               NC State Cross Country Championships 2004 - 11/6/04               
                                 Tanglewood Park                                 
 
Event 3  Boys 5k Run CC 2A Boys
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Adams, Taylor             12 Northwood                16:52    1             
  2 Bryan, Samuel             11 Reidsville               16:56    2             
  3 Hetrick, David            11 North Surry              16:59    3             
  4 Pung, Brandon             11 Owen                     17:09    4             
  5 Torre, Alexis             11 Gray's Creek             17:12    5             
  6 Thackston, Tristan        12 West Stokes              17:16    6             
  7 Walker, Michael           11 West Henderson           17:23    7             
  8 Mace, Noah                12 Cedar Ridge              17:24    8             
  9 Arey, Landon              10 West Stanly              17:28                  
 10 Tyndall, Matt             12 Croatan                  17:33    9             
 11 Condon, Chase             11 West Henderson           17:36   10             
 12 Mooney, Tyler             11 Reidsville               17:41   11             
 13 Schilly, Nick             11 East Davidson            17:44                  
 14 Connelly, Doug            11 Ledford                  17:44   12             
 15 Groves, Matt              11 Owen                     17:48   13             
 16 Whitley, Nick             12 West Iredell             17:48                  
 17 Barker, Will              11 Owen                     17:49   14             
 18 Jenkins, Drew             12 West Iredell             17:50                  
 19 Piercy, Tyler             11 Owen                     17:52   15             
 20 Clay, Eric                12 Roanoke Rapids           17:55                  
 21 Rosario, Roman            11 Northside (Onslow)       17:57   16             
 22 Roach, Stephon            10 Reidsville               18:00   17             
 23 Brown, Trevor             11 Avery County             18:00                  
 24 Whitley, Ryan             11 Charlotte Catholic       18:01   18             
 25 Eaves, Jcobi              12 Northwood                18:06   19             
 26 McEntire, Kurt            11 Brevard                  18:10   20             
 27 Brumsfield, Ryan          12 Northwood                18:11   21             
 28 Peterson, Keegan          11 Owen                     18:12   22             
 29 Daniels, Jordan           11 Brevard                  18:14   23             
 30 Sears, Jeremy             10 Curritick                18:14   24             
 31 Hessler, Jonatha          12 Owen                     18:15   25             
 32 Snow, Bryan                  Southwest Onslow         18:16                  
 33 Queriapa, Pedro           12 Mitchell County          18:16                  
 34 Heath, Coleman            11 South Lenior             18:17                  
 35 Foley, Dustin             12 East Davidson            18:19                  
 36 Miller, Joseph            11 North Surry              18:24   26             
 37 Hege, Andrew              10 Ledford                  18:24   27             
 38 Harrison, Bryan           11 Curritick                18:25   28             
 39 Pung, Jordan              11 Owen                     18:25   29             
 40 Dubois, Kyle              10 Northside (Onslow)       18:26   30             
 41 Byers, Tyler               9 Brevard                  18:26   31             
 42 Sebikali, Dimitri         10 Cedar Ridge              18:27   32             
 43 Lail, Matt                12 Charlotte Catholic       18:27   33             
 44 Lascara, Mark              9 Charlotte Catholic       18:28   34             
 45 Hayes, Shawn              12 Swansboro                18:29   35             
 46 Smith, Josh               12 Roanoke Rapids           18:31                  
 47 Williamson, Tyler         11 Curritick                18:32   36             
 48 Brinton, Chad             11 Croatan                  18:37   37             
 49 Curley, Phillip           10 Wilkes Central           18:38                  
 50 Ellison, Dylan             9 West Henderson           18:39   38             
 51 McClamb, Jerod            10 Northwood                18:40   39             
 52 Henderson, John           11 First Flight             18:41                  
 53 Worlund, Eddie            12 North Henderson          18:42                  
 54 Wellborn, Colvin             Brevard                  18:42   40             
 55 Patterson, Nathan         10 West Henderson           18:43   41             
 56 Citty, Jonathan           11 Reidsville               18:46   42             
 57 Russell, Matthews         10 Northwood                18:48   43             
 58 Riska, David               9 North Surry              18:49   44             
 59 Carmichael, Adam          11 West Stokes              18:49   45             
 60 Ritchie, Chris            10 Croatan                  18:52   46             
 61 Davis, Samuel             11 North Surry              18:52   47             
 62 Webb, Justin              10 Swansboro                18:53   48             
 63 Sevier, Charlie           12 West Stokes              18:55   49             
 64 Sharritts, Blake          10 West Henderson           18:56   50             
 65 Tyson, Tony               11 Greene Central           18:57                  
 66 Vogler, Phillip           11 West Stokes              18:58   51             
 67 Barton, Shawn             12 Red Springs              19:04                  
 68 Strickland, Roger         11 Ledford                  19:04   52             
 69 Melin, Justin              9 Croatan                  19:06   53             
 70 Bayless, Tim              12 West Henderson           19:07   54             
 71 Davis, Gra                11 Reidsville               19:09   55             
 72 McIver, Thomas            10 Cedar Ridge              19:11   56             
 73 Weis, John                12 Northside (Onslow)       19:12   57             
 74 Bennett, Lincoln          12 West Stokes              19:12   58             
 75 Hughes, Evan              12 Northwood                19:14   59             
 76 St. John, Jeff            10 Charlotte Catholic       19:16   60             
 77 Zeller-Townson, Clay      10 Croatan                  19:17   61             
 78 Swanda, Corey              9 Charlotte Catholic       19:17   62             
 79 Carson, Nick              11 West Bladen HS           19:18                  
 80 Webb, Ayreton              9 West Henderson           19:18   63             
 81 White, Murray             10 Ledford                  19:20   64             
 82 Ellenberger, Tim          12 Brevard                  19:22   65             
 83 Flores, William           10 Southern Vance           19:23                  
 84 DeVore, Zach               9 Gray's Creek             19:28   66             
 85 Thomas, Aaron             12 Northwood                19:29   67             
 86 King, Ben                 10 Eastern Alamance         19:31   68             
 87 Knagge, Myke              10 Gray's Creek             19:32   69             
 88 Rouson, GT                11 Curritick                19:35   70             
 89 Morphis, Mike             10 Ledford                  19:35   71             
 90 McNeil, Evan              12 West Wilkes              19:36                  
 91 McMahon, Andrew            9 Charlotte Catholic       19:36   72             
 92 Soehner, Willie           10 Cedar Ridge              19:37   73             
 93 Holliday, Zach            11 Eastern Alamance         19:39   74             
 94 Wolfe, Jake               10 Cedar Ridge              19:41   75             
 95 Britt, Kenny              11 Reidsville               19:43   76             
 96 Guyan, Davonte            11 Gray's Creek             19:44   77             
 97 Brubaker, Daniel          11 North Surry              19:45   78             
 98 Dula, Gib                 10 Ledford                  19:49   79             
 99 Bradshaw, Thomas          11 Croatan                  19:50   80             
100 Brown, Kenny              12 Reidsville               19:51   81             
101 McKinley, Alex            12 Eastern Alamance         19:52   82             
102 Sanders, Alex             10 Charlotte Catholic       19:54   83             
103 Howlett, Garrett          10 North Surry              19:55   84             
104 Lee, Harrison             10 Eastern Alamance         19:55   85             
105 Mercer, Brandon           10 Curritick                19:58   86             
106 Anderson, Cole            10 Northside (Onslow)       20:06   87             
107 Stack, Jeff               11 Ledford                  20:10   88             
108 Gerlach, Jeremy            9 Cedar Ridge              20:15   89             
109 Farnell, Justin           12 Swansboro                20:15   90             
110 Masiello, Angelo          11 Northside (Onslow)       20:16   91             
111 May, Ethan                10 West Stokes              20:17   92             
112 Cheek, Adam               10 Eastern Alamance         20:19   93             
113 Forbes, Dougie             9 Curritick                20:21   94             
114 Owens, Billy              11 Eastern Alamance         20:29   95             
115 Stillwagon, Michael       10 North Surry              20:29   96             
116 Capps, Wayne              10 Northside (Onslow)       20:30   97             
117 Von Stein, Jesse          12 Brevard                  20:33   98             
118 Hodge, Brian               9 Cedar Ridge              20:42   99             
119 Kurzendoerfer, Tim        12 Gray's Creek             20:42  100             
120 Cantrell, Ty               9 Swansboro                20:49  101             
121 Fowler, Nate              10 Croatan                  20:50  102             
122 Carrington, Billy         12 Brevard                  20:52  103             
123 Martin, Josh              12 Eastern Alamance         21:02  104             
124 DaCosta III, Aston         9 Northside (Onslow)       21:13  105             
125 Overton, Drew             10 West Stokes              21:21  106             
126 Batton, Zach              11 Gray's Creek             21:25  107             
127 Diaz, Nick                12 Swansboro                21:58  108             
128 Tevepaugh, Will           12 Swansboro                22:05  109             
129 Slappy, Chad               9 Curritick                22:06  110             
130 Kaefer, Brandon           12 Swansboro                22:12  111             
131 Spegal, Josh              11 Gray's Creek             22:15  112             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Owen                         68    4   13   14   15   22   25   29          
      Total Time:  1:28:50.00                                                    
         Average:    17:46.00                                                    
   2 Northwood                   123    1   19   21   39   43   59   67          
      Total Time:  1:30:37.00                                                    
         Average:    18:07.40                                                    
   3 Reidsville                  127    2   11   17   42   55   76   81          
      Total Time:  1:30:32.00                                                    
         Average:    18:06.40                                                    
   4 West Henderson              146    7   10   38   41   50   54   63          
      Total Time:  1:31:17.00                                                    
         Average:    18:15.40                                                    
   5 Brevard                     179   20   23   31   40   65   98  103          
      Total Time:  1:32:54.00                                                    
         Average:    18:34.80                                                    
   6 North Surry                 198    3   26   44   47   78   84   96          
      Total Time:  1:32:49.00                                                    
         Average:    18:33.80                                                    
   7 Croatan                     206    9   37   46   53   61   80  102          
      Total Time:  1:33:25.00                                                    
         Average:    18:41.00                                                    
   8 Charlotte Catholic          207   18   33   34   60   62   72   83          
      Total Time:  1:33:29.00                                                    
         Average:    18:41.80                                                    
   9 West Stokes                 209    6   45   49   51   58   92  106          
      Total Time:  1:33:10.00                                                    
         Average:    18:38.00                                                    
  10 Ledford                     226   12   27   52   64   71   79   88          
      Total Time:  1:34:07.00                                                    
         Average:    18:49.40                                                    
  11 Cedar Ridge                 244    8   32   56   73   75   89   99          
      Total Time:  1:34:20.00                                                    
         Average:    18:52.00                                                    
  12 Curritick                   244   24   28   36   70   86   94  110          
      Total Time:  1:34:44.00                                                    
         Average:    18:56.80                                                    
  13 Northside (Onslow)          281   16   30   57   87   91   97  105          
      Total Time:  1:35:57.00                                                    
         Average:    19:11.40                                                    
  14 Gray's Creek                317    5   66   69   77  100  107  112          
      Total Time:  1:36:38.00                                                    
         Average:    19:19.60                                                    
  15 Swansboro                   382   35   48   90  101  108  109  111          
      Total Time:  1:40:24.00                                                    
         Average:    20:04.80                                                    
  16 Eastern Alamance            402   68   74   82   85   93   95  104          
      Total Time:  1:39:16.00                                                    
         Average:    19:51.20                                                    
  
  

Girls 1A

Minimize
               NC State Cross Country Championships 2004 - 11/6/04               
Tanglewood Park

Event 2 Girls 5k Run CC 1A Girls
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Elliott, Elisabeth 9 Polk County 20:25.88 1
2 Doan, Jessica 12 Hayesville 20:35.11 2
3 Tharpe, Bree 12 East Wilkes 20:44.02 3
4 Edwards, Ivy 10 Surry Central 21:06.54
5 Farlow, Jade 9 South Stanly 21:08.17
6 Brown-Gomez, Katelyn 11 Hayesville 21:19.17 4
7 Lawrence, Kayla 9 East Wilkes 21:27.65 5
8 Dalton, Whitney 10 North Stokes 21:30.90
9 Walker, Julie Ann 10 Hendersonville 21:32.05 6
10 Moore, Sparkle 12 Trask 21:36.21 7
11 Walker, Erika 12 Hayesville 21:43.51 8
12 Wheeler, Rachel 9 Polk County 21:57.20 9
13 Crum, Catherine 11 Lejeune 21:58.12
14 Schutters, Morgan 11 Swain 22:00.10
15 Pascoe, Shanna 12 Trask 22:04.62 10
16 Braswell, Heather 11 Princeton 22:07.85 11
17 Lowe, Alyssa 11 North Lincoln 22:12.34
18 Galdy, Gillian 11 Durham SofA 22:18.75 12
19 Charles, Ericka 10 Durham SofA 22:37.84 13
20 Godsey, Allison 10 Topsail 22:40.97 14
21 Williams, Amanda 11 East Wilkes 22:42.13 15
22 Macon, Keaghlan 10 Topsail 22:44.10 16
23 Gude, Katie 12 Murphy 22:44.61 17
24 Baker, Elizabeth 9 North Johnson 22:45.65 18
25 Robinson, Ebony 12 Durham SofA 22:46.28 19
26 McIntyre, Ashlyn 11 Chatham Central 22:46.69 20
27 Snowden, Stella 10 Hayesville 22:47.53 21
28 Deems, Danika 10 Hendersonville 22:47.91 22
29 Mitchell, Anna 11 Murphy 22:49.19 23
30 Setzer, Leah 12 Hayesville 22:49.66 24
31 Yancey, Courtney 10 Princeton 23:00.36 25
32 McIntyre, Jessica 11 Chatham Central 23:07.38 26
33 Dale, Kim 11 Raleigh Charter 23:21.33
34 Pugh, Porshe 11 Durham SofA 23:23.42 27
35 Leonard, Erin 12 Chatham Central 23:27.46 28
36 Lewis, Casey 10 Northside 23:33.67 29
37 Forman, Jennifer 12 Trask 23:34.81 30
38 Gaines, Laura 11 Chatham Central 23:37.57 31
39 Massagee, Lucy 9 Hendersonville 23:43.89 32
40 McIntyre, Meagan 9 Chatham Central 23:47.53 33
41 Shelton, Lauren 11 Bear Grass 23:49.57
42 Frenzel, Emily 12 Durham SofA 23:50.51 34
43 Blake, Marissa 10 Hendersonville 23:55.42 35
44 Hopkins, Courtney 9 Murphy 24:05.83 36
45 Preston, Molly 12 Northside 24:10.16 37
46 Williams, Nicole 11 Polk County 24:13.20 38
47 Kelly, Nancy 9 Hayesville 24:13.64 39
48 Stewart, Britney 10 Princeton 24:15.68 40
49 Davis, Elizabeth 9 Murphy 24:20.18 41
50 Garrett, Holly 9 Murphy 24:21.60 42
51 Creech, Heather 12 North Johnson 24:27.10 43
52 Bishop, Kady 11 Hendersonville 24:29.01 44
53 Mitchell, Kayla 9 Hayesville 24:30.70 45
54 Swann, Nikki 10 Topsail 24:32.30 46
55 Braddy, Renae 11 Northside 24:32.95 47
56 Staggs, Felicia 9 Polk County 24:33.90 48
57 Pack, Jessie 9 Polk County 24:34.35 49
58 Olsen, Veronica 10 Hendersonville 24:35.83 50
59 Shew, Kasi 11 East Wilkes 24:38.63 51
60 Beal, Brittany 10 Chatham Central 24:41.41 52
61 Thomas, Nicole 11 Topsail 24:44.73 53
62 Staggers, Jennifer 10 Franklin 24:50.78
63 Sullivan, Brittany 12 Northside 25:00.29 54
64 Heath, Ashley 10 Princeton 25:03.94 55
65 Freeman, Ashley 11 Trask 25:04.35 56
66 Zinser, Brittany 9 Topsail 25:09.67 57
67 Boone, Latasha 11 Trask 25:10.82 58
68 Jones, Brandy 11 East Wilkes 25:11.29 59
69 Grady, Stephanie 11 North Johnson 25:17.32 60
70 Gudac, Jenna 11 North Johnson 25:19.50 61
71 Zea-Rojo, Josefina 10 Trask 25:19.96 62
72 Hosick, Eanna 11 Polk County 25:32.87 63
73 Smith, Tiffany 9 East Wilkes 25:37.66 64
74 Pruett, Jenny 11 East Wilkes 25:40.43 65
75 Sharpe, Amanda 9 North Johnson 25:57.84 66
76 Holshue, Ashely 11 Hendersonville 26:06.72 67
77 Lee, Laura 12 Northside 26:11.21 68
78 Crubaugh, Abby 10 Murphy 26:19.01 69
79 O'Rourke-Owens, Kellen 11 Durham SofA 26:25.10 70
80 Sharpe, Ashley 11 North Johnson 26:56.24 71
81 Young, Katie 11 North Johnson 27:00.41 72
82 Wood, Haylee 10 Princeton 27:08.48 73
83 Rodney, Racheal 10 Topsail 27:18.77 74
84 Hall, Jonitka 10 Durham SofA 27:28.55 75
85 McKay, Alyssa 10 Princeton 27:32.00 76
86 Hartley, Lorenda 10 Princeton 28:18.07 77
87 Szakasits, Megan 10 Topsail 28:49.03 78
88 Brewer, Summer 10 Chatham Central 28:52.02 79
89 Spencer, Hava 9 Trask 29:04.35 80

Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Hayesville 59 2 4 8 21 24 39 45
Total Time: 1:49:14.98
Average: 21:51.00
2 Durham SofA 105 12 13 19 27 34 70 75
Total Time: 1:54:56.80
Average: 22:59.36
3 East Wilkes 133 3 5 15 51 59 64 65
Total Time: 1:54:43.72
Average: 22:56.75
4 Chatham Central 138 20 26 28 31 33 52 79
Total Time: 1:56:46.63
Average: 23:21.33
5 Hendersonville 139 6 22 32 35 44 50 67
Total Time: 1:56:28.28
Average: 23:17.66
6 Polk County 145 1 9 38 48 49 63
Total Time: 1:55:44.53
Average: 23:08.91
7 Murphy 159 17 23 36 41 42 69
Total Time: 1:58:21.41
Average: 23:40.29
8 Trask 161 7 10 30 56 58 62 80
Total Time: 1:57:30.81
Average: 23:30.17
9 Topsail 186 14 16 46 53 57 74 78
Total Time: 1:59:51.77
Average: 23:58.36
10 Princeton 204 11 25 40 55 73 76 77
Total Time: 2:01:36.31
Average: 24:19.27
11 Northside 235 29 37 47 54 68
Total Time: 2:03:28.28
Average: 24:41.66
12 North Johnson 248 18 43 60 61 66 71 72
Total Time: 2:03:47.41
Average: 24:45.49

  
  

Boys 1A

Minimize
               NC State Cross Country Championships 2004 - 11/6/04               
                                 Tanglewood Park                                 
 
Event 1  Boys 5k Run CC 1A Boys
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Ocampo, Miguel            11 Surry Central         16:29.56    1             
  2 Raya, Noe                 12 Surry Central         17:04.28    2             
  3 Mitchell, Matthew         12 Starmount             17:22.74                  
  4 Brinson, Sam              11 South Stokes          17:38.49    3             
  5 Covington, Andrew         11 Durham SofA           17:49.56    4             
  6 Hall, Benjamin            10 Polk County           17:49.96                  
  7 Moore, T.C.               11 Murphy                17:51.79    5             
  8 Stouch, Eric              10 Surry Central         17:53.74    6             
  9 Nixon, Michael            11 Trask                 17:58.84    7             
 10 Romero, Aaron             12 Northside             18:04.35    8             
 11 Ford, Bejean              12 Durham SofA           18:08.44    9             
 12 Veal, Jordan              12 Raleigh Charter       18:11.91   10             
 13 Xiong, John               11 Albemarle             18:17.00                  
 14 Gentle, Levi              10 Hayesville            18:19.45   11             
 15 Wilkins, Aaron            10 Surry Central         18:27.25   12             
 16 Kelly-Harrington, Tim     12 Durham SofA           18:31.27   13             
 17 Blackmon, Randy           12 Trask                 18:31.89   14             
 18 Will, Jeremy              12 Bessemer City         18:32.35   15             
 19 Stanley, Nick             11 Surry Central         18:34.18   16             
 20 Deweese, Mark             12 Murphy                18:44.08   17             
 21 Rodriguez, Evodio         11 Surry Central         18:48.87   18             
 22 Jessup, Sebron            12 East Surry            18:49.89                  
 23 Eason, CJ                 12 FarmvilleCentral      18:52.64   19             
 24 Ward, Patrick             11 Topsail               18:53.85   20             
 25 Postell, Michael          10 Bessemer City         18:57.78   21             
 26 Boatwright, Kwame'         9 Durham SofA           18:58.17   22             
 27 Cox, Brandon              11 FarmvilleCentral      19:00.99   23             
 28 McCreary, James           12 Hayesville            19:01.73   24             
 29 Foster, Jacob             10 Hayesville            19:02.14   25             
 30 Lilley, Ben               11 Jamesville            19:02.66                  
 31 McGruther, Will           10 Bessemer City         19:05.43   26             
 32 Williams, Zac             11 Bessemer City         19:06.14   27             
 33 Moore, Jason              12 Trask                 19:08.32   28             
 34 Perez, Manual             12 Trask                 19:09.54   29             
 35 Manuel, Brandon           11 South Stokes          19:11.20   30             
 36 Wallace, Jon Paul         11 Bessemer City         19:13.07   31             
 37 Mashburn, Adam            12 Murphy                19:15.59   32             
 38 High, Cory                10 Surry Central         19:18.98   33             
 39 Salmon, Andy              12 South Stanly          19:23.47   34             
 40 Freeman, Chris            10 Trask                 19:25.02   35             
 41 Santopolo, Joey           12 FarmvilleCentral      19:28.33   36             
 42 Owens, Wesley             12 Hayesville            19:30.21   37             
 43 Deans, Robby              12 Southside             19:32.25                  
 44 Hammond, Dylan            10 Durham SofA           19:40.42   38             
 45 Allen, Jake               10 South Stanly          19:42.41   39             
 46 Gentle, Ryan              10 Hayesville            19:43.80   40             
 47 Walters, Eric             11 Spring Creek          19:45.71                  
 48 Beamon, Eric              12 South Stanly          19:48.13   41             
 49 Hamilton, Warren          10 Northside             19:51.01   42             
 50 Swanson, Ray              12 Hayesville            19:54.42   43             
 51 Hathcock, Dustin           9 South Stanly          19:58.92   44             
 52 Davis, Askel              11 Topsail               20:00.76   45             
 53 Hendrikson, Sean          11 Hayesville            20:01.22   46             
 54 Gurganus, Brandon         10 Northside             20:03.36   47             
 55 Sears, Nick               11 Murphy                20:05.91   48             
 56 Curlee, Jordan            10 South Stanly          20:09.00   49             
 57 Blake, Bill               10 Durham SofA           20:09.63   50             
 58 Cardwell, Adam            11 South Stokes          20:16.20   51             
 59 McGhee, Mitch             10 Durham SofA           20:18.90   52             
 60 Watson, Raymond           11 Topsail               20:27.59   53             
 61 Everett, Heath            11 Northside             20:28.72   54             
 62 Hall, Brandon             12 Trask                 20:29.79   55             
 63 Leary, Clay               10 Northside             20:31.74   56             
 64 Hancock, James            11 South Stokes          20:34.00   57             
 65 Carman, Eric              12 Williamston           20:35.33                  
 66 Pruess, Matt              11 FarmvilleCentral      20:36.56   58             
 67 Yates, Walt               11 Murphy                20:40.65   59             
 68 Fulp, Josh                11 South Stokes          20:43.84   60             
 69 Harris, Rick              10 Northside             20:44.55   61             
 70 Agee, Zack                10 South Stokes          20:50.28   62             
 71 Coats, William            10 Raleigh Charter       20:51.86   63             
 72 Wilson, Deevin            10 Bessemer City         20:55.14   64             
 73 Morro, Jake                9 Raleigh Charter       21:00.20   65             
 74 Dailey, Brett              9 South Stanly          21:06.82   66             
 75 Selby, Josh               11 Northside             21:11.34   67             
 76 Morris, John               9 Topsail               21:11.85   68             
 77 Woodcock, Luke            10 Topsail               21:12.93   69             
 78 Handline, Kurt             9 Trask                 21:30.50   70             
 79 Johnson, Wes              12 Raleigh Charter       21:36.18   71             
 80 Johnson, Daniel           10 Topsail               21:40.21   72             
 81 Ward, Adam                11 Topsail               22:02.53   73             
 82 Walker, Landon            11 FarmvilleCentral      22:07.52   74             
 83 Parks, Michael             9 South Stokes          22:11.97   75             
 84 Morris, Jon Paul           9 South Stanly          23:18.92   76             
 85 Anderson, Stephen          9 Murphy                23:50.01   77             
 86 Drake, AJ                 11 FarmvilleCentral      24:32.59   78             
 87 Carpenter, Matthew         9 Bessemer City         24:46.89   79             
 88 Bergeron, Eric            12 Raleigh Charter       33:04.00   80             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Surry Central                37    1    2    6   12   16   18   33          
      Total Time:  1:28:29.01                                                    
         Average:    17:41.81                                                    
   2 Durham SofA                  86    4    9   13   22   38   50   52          
      Total Time:  1:33:07.86                                                    
         Average:    18:37.58                                                    
   3 Trask                       113    7   14   28   29   35   55   70          
      Total Time:  1:34:13.61                                                    
         Average:    18:50.73                                                    
   4 Bessemer City               120   15   21   26   27   31   64   79          
      Total Time:  1:34:54.77                                                    
         Average:    18:58.96                                                    
   5 Hayesville                  137   11   24   25   37   40   43   46          
      Total Time:  1:35:37.33                                                    
         Average:    19:07.47                                                    
   6 Murphy                      161    5   17   32   48   59   77               
      Total Time:  1:36:38.02                                                    
         Average:    19:19.61                                                    
   7 South Stokes                201    3   30   51   57   60   62   75          
      Total Time:  1:38:23.73                                                    
         Average:    19:40.75                                                    
   8 Northside                   207    8   42   47   54   56   61   67          
      Total Time:  1:38:59.18                                                    
         Average:    19:47.84                                                    
   9 South Stanly                207   34   39   41   44   49   66   76          
      Total Time:  1:39:01.93                                                    
         Average:    19:48.39                                                    
  10 FarmvilleCentral            210   19   23   36   58   74   78               
      Total Time:  1:40:06.04                                                    
         Average:    20:01.21                                                    
  11 Topsail                     255   20   45   53   68   69   72   73          
      Total Time:  1:41:46.98                                                    
         Average:    20:21.40                                                    
  12 Raleigh Charter             289   10   63   65   71   80                    
      Total Time:  1:54:44.15                                                    
         Average:    22:56.83                                                    
  
  
Copyright 1996-2017 Twin City Track Club